inside

Paviršinio šildymo ir vėsinimo sistema

Nematomas šilumos šaltinis žiemą ir maloni vėsa nejaučiant oro srauto judėjimo vasarą. Būtent tai gali „x-net“ paviršinio ir grindų šildymo sistemos. Galingos ir patvarios „x-net“ sienų ir grindų šildymo sistemos pasirūpina maloniu patalpų mikroklimatu. Jas galima kloti šlapiajame išlyginamajame sluoksnyje arba ant sauso išlyginamojo sluoksnio. Siūlomas į griovelius įspaudžiamas, spaustukais, lipukais arba kabėmis tvirtinamas šildymo sistemas galima optimaliai naudoti namuose ir komercinėse bei pramonės įmonėse. Gyvenamuosiuose namuose sienų ir grindų šildymo sistema turi daugiau privalumų nei, pvz., klasikiniai radiatoriai.

„x-net“ paviršinio šildymo / vėsinimo sistemos privalumai:

 • Komfortas: dėl malonios spinduliuojamos šilumos
 • Energijos efektyvumas: dėl žemos įtekančio srauto temperatūros
 • Aplinkos apsauga: idealiai tinka naudoti su visais alternatyviaisiais energijos šaltiniais
 • Naudojimo laisvė: puiki šildymo sistema naujiems, senos statybos arba renovuojamiems namams
 • Sveikata: higieniškas komfortas be jokio dulkių kėlimo
 • Gyvenimo kokybė visus metus: dėl šildymo ir vėsinimo funkcijų vienoje sistemoje

„x-net“ sistemos komponentai

„x-net“® reguliatoriai

Maloni šiluma mygtuko paspaudimu.

Išmanesnis paviršinio šildymo ir vėsinimo reguliavimas. Taip galima kiekvienoje patalpoje individualiai nustatyti pageidaujamą šilumą. Sumaniai reguliuoti taip pat reiškia sumaniai sutaupyti. Pagal savo poreikius galima pasirinkti dviejų tipų „x-net“ reguliatorių.

„x-link® plus“

Baltos arba chromo spalvos prijungimo mazgas su uždengimo panele puikiai tinka rankšluosčių džiovintuvų su 50 mm atstumu tarp ašių prijungimui.

Kaip veikia grindų šildymo sistema? Ir kodėl ji gali taip pat vėsinti?

Grindų arba sienų šildymo sistemos veikimo principas yra genialiai paprastas: vietoje patalpoje naudojamų radiatorių grindyse (arba sienoje) išvedžiojami vamzdžiai, kuriais vėliau teka šiltas arba šaltas vanduo. Šiltas vanduo per šildymo sistemos vamzdžius atiduoda savo energiją grindims ir tolygiau nei radiatoriai šildo patalpą. Be to, ant tokių grindų galite vaikščioti basi net ir žiemą. Šaltas vanduo iš grindų sugeria šilumą ir tolygiai vėsina patalpą – vasarą tai tikra palaima. Vėsinimas yra net tik daug malonesnis nei klasikinės oro kondicionavimo sistemos, dėl kurios atsiranda skersvėjis, tačiau taip pat ir taupoma brangi elektros energija.

Tinkamos grindų šildymo sistemos pasirinkimas priklauso, pvz., nuo grindų dangos, kurią planuojate kloti ir / arba nuo to, ar įrengiate naują šildymo sistemą ar ją renovuojate. Paprastai išskiriamos dvi pagrindinės sistemos. Tai – šlapiai klojamos sistemos išlyginamajame sluoksnyje, pvz., „x-net C11“ į griovelius įspaudžiama šildymo sistema arba „x-net C12“ kabėmis tvirtinama grindų šildymo sistema. Kita sistema – tai sausai klojama sistema, pvz., „x-net C13“ sausai klojama sistema. Rinkdamiesi tinkamą sistemą galite pasikonsultuoti su kompetentingu „Kermi“ partneriu netoli Jūsų.

Beje: dar romėnai naudojo grindų šildymo sistemas, o pagrindinis jų veikimo principas jau tada buvo labai panašus į šiuolaikinių grindų šildymo sistemų.

Grindų ir sienų šildymo sistema: ar ją galima įsirengti papildomai? Privalumas vykdant renovaciją

Taip, galima. Netgi paprasčiau, nei Jūs įsivaizduojate. Kermi siūlo specialias grindų šildymo sistemas renovacijai, su kuriomis galima daug paprasčiau vietoje radiatorių sumontuoti grindų šildymo sistemą. Su „x-net C16 clip“ sistema, „x-net C15“ plonasluoksne grindų šildymo sistema ir „x-net C13“ sausąja grindų šildymo sistema vėliau galėsite greitai ir paprastai atlikti papildomo montavimo darbus. Jeigu statybvietės sąlygomis negalite įrengti grindų šildymo sistemos, tuomet sienų šildymo sistemos „x-net C21“ ir „x-net C22“ yra tinkamiausios renovuojant. Komforto ir funkcionalumo požiūriu sienų šildymo sistema yra identiška grindų šildymo sistemai, tik jos šildy,mo vamzdeliai montuojami ne grindyse, o geriau prieinamose sienose. Dėl to sienų šildymo sistema idealiai tinka atliekant renovacijos darbus.

Privalumai vykdant renovacijos darbus:

 • renovacijos ir sanavimo darbus galima atlikti žmonėms gyvenant pastate
 • įrengiama be ardymo ir griovimo darbų
 • ypač mažas montavimo aukštis
 • galima derinti su skirtingomis grindų dangomis

Grindų šildymo ir vėsinimo sistema komerciniuose pastatuose Privalumas naudojant pramonės srityje

Nespaudęs norago, nekepsi pyrago. Būtent komercijos srityje naudojamos grindų šildymo sistemos privalo būti patvarios, tvirtos ir patikimos. Pramoninė paviršinio šildymo sistema „x-net C14“ nepastebimai pradingsta grindyse ir tiek vasarą, tiek žiemą užtikrina malonią šilumą arba vėsą. „Kermi“ pramoninės paviršinio šildymo sistemos privalumas: šildymo sistemos vamzdžiai montuojami tiesiog ant atsparių betoninių grindų. Taip užtikrinamas nesudėtingas ir greitas montavimas bei optimalus šildymo ir vėsinimo našumas.

Naudojimo pramoninėje srityje privalumai:

 • reguliuojama montavimo gembė IFH skirstytuvui
 • „x-net“ vamzdžio išvyniojimo įrenginys, skirtas ergonomiškai išdėstyti vamzdžiams
 • tinka naudoti ant įvairių betono rūšių, pvz., gelžbetonio, įtemptojo gelžbetonio, vakuumuoto betono, pluoštu armuoto betono
 • profesionali, vietoje teikiama projektavimo pagalba

Pramoninė paviršinio šildymo sistema „Kermi x-net C14“